تبلیغات
مهندسی فناوری اطلاعات (IT) - خالی كردن تاریخچه
به وبلاگ من خوش آمدید
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

خالی كردن تاریخچه
بسیاری از برنامه‌های مجموعه نرم‌افزاری آفیس 2010 برای راحتی شما فهرستی از فایل‌هایی را كه اخیرا به آنها دسترسی داشته‌اید ذخیره می‌كنند تا برای فراخوانی مجدد آنها بتوانید با كلیك روی عنوان آنها از فهرست بازشده‌های اخیر، آنهارا فراخوانی كنید.

استفاده از این قابلیت برای بسیاری از كاربران خوشایند است، ولی برخی كاربران نیز آن را ناقض حریم خصوصی خود می‌دانند، چرا كه تمایلی ندارند كاربران دیگری كه از رایانه استفاده می‌كنند، متوجه شوند چه فایل‌هایی مشاهده شده است یا احیانا آنها را باز كنند. اگر شما هم جزو دسته دوم كاربران هستید و دوست ندارید تاریخچه‌ای از فایل‌هایی كه در مجموعه نرم‌افزارهای آفیس مشاهده كرده‌اید وجود داشته باشد، می‌توانید به روش زیر عمل كنید:

1ـ برنامه مورد نظر خود از مجموعه آفیس 2010 را اجرا كنید.

2ـ از منوی فایل گزینه Options را انتخاب كنید.

3ـ در پنجره جدید از ستون سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب كرده و از ستون سمت راست بخش Display را پیدا كنید.

4ـ در این بخش مقدار موجود در كادر مقابل عبارت Show this number of Recent Documents را از عدد 25 به 0 تغییر داده و با كلیك روی گزینه Ok تغییرات را اعمال كنید.

از این پس هیچ تاریخچه ای از فایل‌های فراخوانی شما ثبت نخواهد شد.

توجه: چنانچه قصد دارید یك یا چند مورد از عناوین موجود در فهرست فایل‌های اخیر را حذف كنید می‌توانید از منوی فایل به بخش Recent مراجعه كرده و با كلیك راست روی نام فایل مورد نظر و انتخاب گزینه Remove from list، نسبت به حذف آن از فهرست اقدام كنید.نوشته شده توسط هادی درزی پور در سه شنبه 17 خرداد 1390 و ساعت 12:17 ب.ظ [+] | نظرات ()
چه مطالبی بهتر است بیشتر در وبلاگ قرار داده شود؟ •