تبلیغات
مهندسی فناوری اطلاعات (IT) - امنیت شبکه رایانه
به وبلاگ من خوش آمدید
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

حذف آزار دهنده‌های ویندوزهك كردن رجیستری ویندوز و دستكاری آن برای بهتر كردن سیستم، یكی از لذت‌های هر كاربر سیستمی است. باید توجه كنید كه پیش از دستكاری ویندوز، از انجام آن مطمئن باشید و در صورتی كه نامطمئن هستید، بهتر است قبل از آن از فایل‌های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه كنید.
جلوی ریستارت كردن را بگیرید
گاهی اوقات سیستم خود را به حال دانلود یا تبدیل یك فایل بزرگ رها می‌كنید و وقتی صبح فردا خوشحال به سوی سیستم برمی‌گردید، متوجه می‌شوید كه به‌روزرسان خودكار ویندوز شما را ضربه فنی و بدون اجازه شما سیستم را دوباره راه‌اندازی كرده و كارتان نیمه‌تمام مانده است. برای حل این مشكل ویرایشگر رجیستری را باز كرده و به كلید زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
حال یك كلید DWORD از نوع 32 بیتی بسازید و نام آن را NoAutoRebootWithLoggedOnUsers بگذارید و سپس مقدار یك را به آن نسبت بدهید.
یكی دیگر از بخش‌های ویندوز كه آزاردهنده می‌شود، منوی كلیك‌راستی است كه پس از نصب چند نرم‌افزار تبدیل به طومار طویلی می‌شود. برای خالی كردن منوی كلیك‌راست، باید اقدام‌های زیر را انجام داد.
ویرایشگر رجیستری را باز كرده و به مسیرهای زیر بروید:
HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell
HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers
HKEY_CLASSES_ROOT\AllFileSystemObjects\ShellEx
بیشتر نرم‌افزارها در كلیدهای زیر وجود دارند، می‌توانید نرم‌افزاری را كه نمی‌خواهید از مسیر زیر پیدا كرده و حذف كنید. آیتم‌های مرتبط با فولدرها هم در مسیرهای زیر قرار دارند:
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\ContextMenuHandlers

چه مطالبی بهتر است بیشتر در وبلاگ قرار داده شود؟ •